ONLINE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

ONLINE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Online Psikolojik Danışmanlık Nedir?

Çağımızın en büyük sıkıntılarından bir tanesi belki de zamanın yetmemesi. Yoğun koşuşturmaların arasında bireyler sadece fiziksel ihtiyaçlarını değil aynı zamanda ruhsal ihtiyaçlarını da ihmal etmekte ya da ötelemektedir. Ancak tam bir iyilik hali için ruhsal bedensel ve sosyal sağlığın birlikte korunması büyük önem arz etmektedir. Online danışmanlık ve terapi, genel hatları ile bir uzman tarafından (psikolog, psikolojik danışman veya psikiyatrist) sanal ortamda bireye sunulan çözüm odaklı profesyonel psikolojik destektir.

Online Psikolojik Danışmanlık Kimler İçin Uygundur?

​Psikoterapiden maksimum yarar sağlanabilmesi için ilk tercih her zaman bir profesyonel ile yüz yüze terapi olması gerekir. Ancak fiziksel sağlık sorunları sebebiyle bulunduğu ortamdan ayrılamayan bireyler, yoğun iş temposu sebebiyle zaman ayırmakta güçlük yaşayan bireyler, yurt dışında yaşayan ve psikoterapi imkanı bulamayan vatandaşlarımız gibi yüz yüze psikoterapi yapma imkanı olmayan danışanlar için online psikolojik danışmanlık uygun ve faydalı bir yöntemdir.

Online Psikolojik Danışmanlık Hangi Durumlarda ve Kimler İçin Uygun Değildir?

  • Reşit olmayan 18 yaşından küçük bireylerde,
  • Kendine zarar verme düşünceleri ya da kendine zarar vermeye yönelik planları olanlarda,
  • Ağır ruhsal bozukluklarda ve ilaç gerektiren psikiyatrik rahatsızlıklarda (Eğer birey psikiyatristinin düzenlemiş olduğu tedavisine devam ediyorsa, psikoeğitim ve destekleyici görüşmeler yapılabilir),
  • Yasalar açısında suç içeren ve etik ilkelere uygunsuz durumlarda,
  • Madde bağımlılarında,
  • Başkalarına zarar verme potansiyeli olanlarda,

online danışmanlık hizmeti verilmesi uygun değildir. Eğer görüşmelere başlandıktan sonra yanlış beyan tespit edilirse görüşmeler sonlandırılır

Seans Süreleri Ve Ücret Politikası

Seans süreleri ortalama 45 dakikadır. Görüşmeler Skype üzerinden gerçekleştirilecektir. Randevu zamanından önce danışanın hazır olması kendi zamanını verimli kullanmak açısından uygun olur. Başka görüşmelerde mağduriyet olmaması için randevu başlangıç ve bitiş zamanına riayet edilecektir.

NOT: Farklı projelere zaman ayırmam sebebi ile YENİ DANIŞAN RANDEVUSU VERİLMEMEKTEDİR. İlerleyen süreçte randevu verilmeye tekrar başlanacaktır. Yeni yayınlardan ve randevu ile ilgili konulardan haberdar olmak için sitemizin e-bülten bölümüne mail adresinizi kaydedebilirsiniz.